warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

bıldırcın yumurtası

Bıldırcın yumurtası özellikle çocuklar için faydalıdır.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Nelerdir

Bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir ve nasıl tüketilmelidir

Tavuk yumurtasından daha küçük olan ve daha çok çocukların gelişimi için terch edilen Bıldırcın yumurtası protein deposudur.

Bıldırcın etinin mükemmel bir B1,B2,B6 vitaminleri , Niasin , mineral ve yağ asitleri ile Pantotenik asit kaynağı olduğu belirlenmiştir. Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenmektedir.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Özellikle Çocuklar için faideli olan bıldırcın yumurtasının sarısında bulunan protein anne sütündeki proteine eş değerdeki tek besin. Ama diğer bir taraftan bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına oranla kat kat daha fazla besin değerine sahip.

Hayvansal kaynaklı proteinlerin başında kanatlı kümes hayvanlarının yumurtalarının geldiğini ifade eden uzmanlar hayvansal proteinlerin saladığı yüksek enerjinin yanısıra çocuklardaki bedensel gelişimin daha sağlıklı olarak gerçekleşmesine yardımcı olur.

sponsorlu baglantılar

Son yorumlar